24 czerwca 2020

W tych wyborach zarówno członków komisji, jak i wyborców będą obowiązywały zasady bezpieczeństwa. Komisji wyborcze w maseczkach, przyłbicach i rękawiczkach, w lokalach płyny dezynfekcyjne i regularne wietrzenie. Idąc na głosowanie trzeba założyć maseczkę, najlepiej także rękawiczki przed wejściem do lokalu wyborczego a najlepiej już przed wyjściem z domu, bo na pewno spotkamy znajomych będzie więc okazja do przywitania czy rozmowy. Można zabrać swój długopis a na wypadek niepogody warto mieć parasol, gdyż w razie kolejki oczekujących pozostaniemy do momentu głosowania pod chmurką, poza lokalem wyborczym. Jak wynika z doświadczenia najwięcej chętnych do głosowania jest od 12:00 do 17:00, warto więc przyjść wcześniej, nie zostawiać głosowania na ostatni moment. Głosowanie kończy się o godz. 21:00 i kto do tej godziny stanie w kolejce do lokalu wyborczego będzie mógł zagłosować choćby to trwało dłużej. Lista 11 kandydatów, którzy wystartują w wyborach prezydenckich  jest znana.

Jak mówią przepisy 

§  1. Wyborca głosuje, stawiając znak "x" w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów.

§  2. Jeżeli znak "x" postawiono w kratce z lewej strony obok nazwisk dwóch lub więcej kandydatów albo nie postawiono tego znaku obok nazwiska.

Powinniśmy sprawdzić, zapoznać się z obwodem głosowania i przypisanym lokalem wyborczym, aby nie zaskoczyły nas pojawiające się zmiany. Dla Dąbrowy Górniczej listę obwodów i miejsc głosowania sprawdzisz tutaj. Musimy pamiętać że od soboty obowiązuje cisza wyborcza, więc nawet mimo zaangażowania wszelkie formy propagowania kandydatów są zabronione. Wyniki wyborów będą ogłoszone przez Państwową Komisję Wyborczą, lecz zanim je poznamy pojawią się prognozowane wyniki sondażowe, tu warto wiedzieć że takie wyniki rzadko są podawane z dokładnością większą niż 3%. Jaki nie byłby wynik wyborów mamy nadzieję że wybrany Prezydent Rzeczypospolitej Polski będzie godnie reprezentował Polskę i działał z całych sił na rzecz naszego kraju oraz wszystkich polek i polaków.

Przygotuj się na wybory prezydenckie 28 czerwca 2020 r.

Towarzystwo Przyjaciół

Dąbrowy Górniczej

KONTAKT ZE MNĄ >

Towarzystwo Przyjaciół

Dąbrowy Górniczej

ul. Legionów Polskich 69     

41-300 Dąbrowa Górnicza

Strona główna | O nas | Usługi | Blog | Kontakt

Strona stworzona w kreatorze www WebWave © 2018