18 czerwca 2020

W tym roku w Dąbrowie Górniczej odbędzie się 2 edycja Budżetu Obywatelskiego w ramach którego mieszkańcy w bezpośrednim głosowaniu zdecydują o podziale 4,1 mln złotych. To szansa nie tylko na powstanie nowej infrastruktury, ale także na wsparcie aktywności różnych grup mieszkańców. Od 22 czerwca do 5 lipca każdy mieszkaniec naszego miasta będzie mógł zgłosić projekt. Oprócz propozycji na zmiany przestrzeni – takich jak budowa dróg, chodników, placów zabaw mieszkańcy mogą zgłaszać projekty na działania „miękkie”: warsztaty, zajęcia edukacyjne czy wydarzenia kulturalne integrujące Dąbrowian. Ze względu na pandemię koronawirusa ta edycja będzie przeprowadzona na nieco innych zasadach. Projekty będą składane tylko drogą elektroniczną, za pomocą formularza na stronie internetowej bo.dg.pl. W odróżnieniu od roku poprzedniego zmniejszyła się także liczba wymaganych podpisów na liście poparcia projektu. W tym roku zamiast 50 potrzebne będą jedynie 2 podpisy mieszkańców miasta.  Zaplanowano:

>zgłaszanie projektów – czerwiec/lipiec

>weryfikacja formalna i merytoryczno-prawna – lipiec/sierpień

>odwołania autorów projektów

>głosowanie mieszkańców na projekty – wrzesień/październik

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa regulamin budżetu obywatelskiego został zmieniony tak, aby ograniczyć ryzyko zarażenia.

Natomiast VIII edycję Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego 2.0.(prowadzonego na osiedlach) została zawieszona. W czasie pandemii koronawirusa przeprowadzenie kilkudziesięciu spotkań w osiedlach, które są podstawą tego procesu, jest niemożliwe. 

Dąbrowski Budżet Partycypacyjny
- zawieszony,      startuje
Ogólnomiejski Budżet Obywatelski

Towarzystwo Przyjaciół

Dąbrowy Górniczej

KONTAKT ZE MNĄ >

Towarzystwo Przyjaciół

Dąbrowy Górniczej

ul. Legionów Polskich 69     

41-300 Dąbrowa Górnicza

Strona główna | O nas | Usługi | Blog | Kontakt

Strona stworzona w kreatorze www WebWave © 2018