Droga żelazna Warszawsko-Wiedeńska - architektoniczne projekty

Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej i Muzeum Miejskie „Sztygarka” serdecznie zapraszają na promocję wydawnictwa pt. "Henryk Marconi i jego architektoniczne projekty Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej (Maczki-Myszków-Poraj-Strzemieszyce Południowe-Ząbkowice)" autorstwa Grzegorza Onyszko.

 

Publikacja "Henryk Marconi i jego architektoniczne projekty Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej (Maczki-Myszków-Poraj-Strzemieszyce Południowe-Ząbkowice)" została przygotowana w ramach projektu dofinansowanego ze środków Gminy Sosnowiec na realizację zadania publicznego Miasta Sosnowca w dziedzinie kultury w roku 2018.  Projekt wsparła również Gmina Poraj, jak również łódzka Fundacja Trzeci Wymiar Kultury.

 

Najbliższe spotkania promocyjne odbędą się w Sosnowcu (28 grudnia  2018 r. o godz. 17.00 w Centrum Informacji Miejskiej, przy ul. Warszawskiej 3, natomiast 30 grudnia 2018 r. o godz. 17.00 w ArtKwarium, mieszczącym się w “Plastrach Miodu” przy ul. 3 Maja 1), a w nowym roku w Dąbrowie Górniczej (10 stycznia 2019 r. w Muzeum Miejskim “Sztygarka”, ul. Legionów Polskich 69). Spotkania poprowadzi autor publikacji, historyk i regionalista Grzegorz Onyszko. Będą one poświęcone włoskiemu architektowi i jego projektom dla Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Uczestnicy spotkania będą mogli zapoznać się z realizacjami architektonicznych projektów Henryka Marconiego nie tylko w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, ale również w północnej części województwa śląskiego.

 

 

28 grudnia 2018
żołędzie_tpdg
logo_tpdg

Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej

Towarzystwo_Przyjaciół_Dąbrowy_Górniczej
portale_społecznościowe

 

 

Copyright © 2016-2018 tpdg.pl Zaprojektowany przez  DronAir.pl

Polityka prywatności