Wakacje 2013 na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Akcja Turystyczne Wakacje 2013 została zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.

Od kilku lat radni TPDG i członkowie stowarzyszenia zapraszają dzieci i młodzież, których nie stać na samodzielne wyjazdy, do zwiedzania Jury Krakowsko – Częstochowskiej. W ciągu ostatnich pięciu lat zorganizowaliśmy 300 wycieczek, z których skorzystało ponad 13 000 dzieci. Każdy uczestnik ma możliwość zdobycia odznaki „Zwiedzam Jurę”.

Pomocą w organizacji wycieczek służą także wolontariusze, sponsorzy i inne organizacje społeczne.

W 2013 roku zorganizowaliśmy 10 wycieczek (ostatnia 29 sierpnia) z których skorzystało 400 dzieci. Naszym celem jest nie tylko wyjazd za miasto, ale także pokazanie piękna Jury. Zwiedzaliśmy Okiennik, Bramę Twardowskiego, Diabelskie Mosty, Maczugę Herkulesa, Aptekę, Górę Zborów i  szereg innych form skalnych. Ponadto byliśmy w Podzamczu, Ojcowie, Morsku, Smoleniu, Mirowie, Bobolicach, Janowie.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania planowanych zamierzeń. Koordynatorem akcji był już po raz kolejny Zbigniew Łukasik.

 

 

pomnik żołnierza zwycięzcy
01 sierpnia 2013
żołędzie_tpdg
logo_tpdg

Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej

Towarzystwo_Przyjaciół_Dąbrowy_Górniczej
portale_społecznościowe

 

 

 

 

Copyright © 2016-2018 tpdg.pl Zaprojektowany przez  DronAir.pl

Polityka prywatności

postale_społecznościowe