Kwesta na rzecz zabytków

W dniach 1 i 2 listopada odbyła się kwesta na cmentarzu przy ulicy Starocmentarnej. Wolontariusze z Towarzystwa Przyjaciół Dąbrowy Górniczej we współpracy z ks. Wojciechem Stachem – proboszczem parafii św. Barbary zbierali pieniądze na renowację zabytkowych nagrobków.  Kwesta odbywała się przez dwa dni w godzinach od 10.00 do 16.00. Spotkała się z przychylną reakcją mieszkańców, którzy przekazali zbierającym łączna kwotę 2 158 złotych i 68 groszy oraz 1 euro. Środki te zostaną przekazane na renowację, któregoś z zabytkowych nagrobków znajdujących się na cmentarzu.

W kweście udział brali: Arkadiusz Rybak – prezes TPDG, Ewelina Szlęzak, Piotr Chałuda, Roman Grzyszka, Zbigniew Łukasik, Małgorzata Majkowska, Grażyna Bętkowska-Sobczyk, Bożena Polak, Włodzimierz Goleniowski, Henryka Cecha, Zbigniew Bujnowski, Irena Imiołek i Zofia Rolnik.

Była to pierwsza tego typu kwesta w historii Dąbrowy Górniczej. Chcielibyśmy jej zakres w przyszłym roku poszerzyć. Na renowację czeka kilkadziesiąt nagrobków z przełomu XIX i XX wieku.

 

 

02 listopada 2013
żołędzie_tpdg
logo_tpdg

Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej

Towarzystwo_Przyjaciół_Dąbrowy_Górniczej
portale_społecznościowe

 

 

Copyright © 2016-2018 tpdg.pl Zaprojektowany przez  DronAir.pl

Polityka prywatności